Smile International

Smile International

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

İmplant Prosedürü (Straumann, Bego, Bredent,DTİ...)

İmplant tedavileri ilerleyen sistemler sayesinde hareketli protezlerin kullanımını oldukça azalttı. İmplant tedavilerinin kısa sürmesi, ağrısız, ulaşılabilir ve uzun vadede oldukça başarılı olması da tercih edilmelerini arttırıyor. Eksik dişlerin yerine konması amacıyla, çene kemiği içerisine yerleştirdiğimiz yapay diş köküdür. İmplantlar, kaybedilen dişin ardından fizyolojik olarak devam eden kemik erimesi sürecini durdururlar.

İmplantları aynı gün içinde çekimi takiben yapabileceğimiz gibi (immediate implant), çekim sonrası kemik iyileşmesi ardından (2-3 aylık bir bekleme süreci) da gerçekleştirebiliriz. İmplantlar 2 parçadan oluşmaktadır. Bunlar kemik içine yerleştirdiğimiz titanyumdan oluşan vida kısmı ve üst yapısı yani diş (kron) kısmı. Diş (kron) kısmının hazırlanmasına kemik ve implantın birbirine kaynaşması (osteointegrasyonu) ardından gerçekleştiririz. Bu sebeple implant tedavileri 2 aşamalı tedavilerimizdir. Ayrıca implant yaparken özellikle ön bölgede yer alan diş eksikliklerinde implant ve diş kısmını aynı zamanda hazırladığımız estetik tedavilerimizde vardır. (One Day İmplant)

One Day İmplant Prosedürü (Straumann, Bego, Bredent...)

Diş çekimini takiben aynı gün içerisinde implant cerrahisi ve geçici diş hazırladığımız tedavi yöntemimizdir.

All On Four İmplant Prosedürü

All On Four tedavisi total dişsizlikte veya periodontal sebeplerle tüm dişlerin çekilmesinin gerekli olduğu durumlarda dişlerin çekilmesini takiben aynı gün içerisinde yapılan özel implantlar üzerine yine aynı gün içerisinde (implant ve kemik kaynayana kadar 3 ay kullanılacak olan) sabit geçici restorasyonların hazırlanması işlemidir. İyileşme ardından geçici restorasyonlar yine sabit daimileri ile değiştirilir.
Neden All On Four Tedavisi ?
Bu sistem güvenilir, hızlı, fonksiyonel ve hiç dişsizlik yaşanmadan gerçekleştirilebilen bir tedavi prosedürüdür.

Maksiller Sinüs Kaldırma

Diş çekimlerinin ardından kemikte rezorbsiyon (kemik erimesi) meydana gelmesiyle üst çenede yer alan maksillar sinüs boşluğa doğru hareket eder. Bu durumda implant cerrahilerinin gerçekleştirilebilmesi için öncelikle sinüs yükseltilmesi (boşluğun yukarı taşınması) ve kemik ögmentasyonu (kemik tozu eklenmesi) gerekir.

Diş çekimi

Çürük , travma veya periodontal sebeplerden kaynaklı olarak gerçekleştirilir.

Cerrahi Diş Çekimi

Özellikle 20 yaş dişleri gibi kemik veya diş eti retansiyonlu dişlerin çekimidir. Çekim sonrası sütür atılır (yara bölgesi kapatılır). 1 hafta sonrasında iyileşme tamamlandığında dikişler alınır.