Smile International

Smile International

Pedodonti

Pulpotomi (Amputasyon)

Tedavi sırasında lokal anestezi gereklidir. Dişin canlı kısmı olan pulpaya ulaşmış çürüklerin tedavisidir. Daimi dişlerde uygulanamayan bu tedavi süt dişlerinde pulpanin enfekte kısmının çıkarılması ardından özel etkili maddeler ile temizlenen dişin dolgu maddeleri ile kapatılmasıdır.

Pulpektomi (Süt Dişin Kanal Tedavisi)

Pulpanın tamamen çıkarılması ve ardından kanalların özel bir ilaçla doldurulmas işlemidir.

Renkli Çocuk Diş dolgusu (Twinky Star)

Diş minesi ile sınırlı kalan çürüklerde uygulanır. Bu işlem sırasında çürüğün olduğu bölge temizlenir ve temizlenen bölge özel dolgu maddeleri ile kapatılır. Tedavi sırasında çürüğün derinliğine göre lokal anestezi gerekebilir.

Paslanmaz Çelik Kron

Pedodontik Paslanmaz çelik kron, süt azı dişleri için uzun süreli korumanın yanı sıra son birinci azı dişleri için geçici veya uzun süreli koruma olarak kullanılan prefabrike paslanmaz çelik bir krondur. Çürük oluşma riskinin yüksek olduğu durumlarda, amelogenesis imperfekta, dentinogenesis imperfekta veya MIH varlığında kullanılırlar.

Reçine Kron

Reçine kron veya Strip kron, ciddi şekilde çürümüş veya kırılmış olan ön dişlerin korunmasına yardımcı olur. Kompozit reçine, dolgularda kullanılan malzeme ile aynıdır.

Fissür Örtücü

Çürüğün oluşabileceği derin pit ve fissurlerde (dişin çiğneyici yüzeyinde yer alan fizyolojik çukurcuklar) anestezi uygulamadan, aşındırma yapılmadan uygulanan koruyucu ajanlardır. Diş yüzeyinde kaygan bir alan oluşturur ve çürük yapıcı organizmaların tutunmasını engeller. Dişlerde çürük oluşma riskini % 80 azaltır.

Florür Vernik Uygulaması

Florür verniği, yüksek düzeyde florür içeren yapışkan bir malzemedir. Florür, dişlerde doğal olarak bulunan ve onları hasardan koruyan bir mineraldir. Çürük mücadelesi sırasında pH düşer, kristaller çözünür ve floridin sağlanması çürük atağını kontrol eder. Yerel florid uygulaması çürük önlemedeki en etkili tedavilerdendir.

Yer Tutucu

Çocuğun süt dişlerinden birini erken kaybetmesi durumunda kesin dişin sürmesine yer açmak için kullanılan, özel yapım, sabit veya çıkarılabilir reçine veya metal bir apareydir. Bu nedenle, daimi dişin kaymasını önler ve muhtemelen gelecekte ortodontik tedavi ihtiyacını ortadan kaldırır.