Smile International

Smile International

Protetik Tedavilerimiz

Hollywood Smile

(Dijital gülüş tasarımı)

Diş eksikliklerini, diş pozisyon bozukluklarını, renk bozukluklarını, diş boyut farklılıklarını bir bütün olarak ele alıp tamamının tedavisini gerçekleştiriyoruz. İmplant cerrahisi, kron, köprü veya lamina tedavilerinin kombine olarak yapıldığı tedavimizdir. Amaç en hızlı ve en sağlıklı şekilde sizin isteklerinizle digital ortamda bir tasarım yapıp işleme başlamadan sizi sonuçla tanıştırmak ve planlanan şekilde ilerlemeyi sağlamak.

Kron- köprü Tedavileri

Kron tedavisi, özellikle aşırı madde kaybı olan dişlerde tercih ettiğimiz sabit diş tedavisidir. Estetik beklentilere göre farklı materyaller kullanarak gerçekleştirilebilir.

Köprü tedavisi ise bir veya daha fazla eksik dişi tamamlamak için kullandığımız sabit bir restorasyondur. Köprü tedavisi yapabilmemiz için eksik dişe komşu iki dişin preperasyonu (kesim yapılması, küçültülmesi) gereklidir. Kron ve köprü tedavileri diş destekli veya implant destekli olabilir.

All On Four İmplant Prosedürü

All On Four tedavisi total dişsizlikte veya periodontal sebeplerle tüm dişlerin çekilmesinin gerekli olduğu durumlarda dişlerin çekilmesini takiben aynı gün içerisinde yapılan özel implantlar üzerine yine aynı gün içerisinde (implant ve kemik kaynayana kadar 3 ay kullanılacak olan) sabit geçici restorasyonların hazırlanması işlemidir. İyileşme ardından geçici restorasyonlar yine sabit daimileri ile değiştirilir.

Neden All On Four Tedavisi ?

Bu sistem güvenilir, hızlı, fonksiyonel ve hiç dişsizlik yaşanmadan gerçekleştirilebilen bir tedavi prosedürüdür.

Veneer Lamina

Küçük dişler, renk bozuklukları, mine yetersizliği, mine çatlaklarına bağlı hassasiyet, estetik beklentinin karşılanmaması, diastema (dişler arasında boşluklar olması vb.) durumlarında dişlerden çok az miktarda aşındırma yapılarak (hatta bazı durumlarda aşındırma yapmadan) hazırlanan ve dişe simante edilen dişin rengini, şeklini değiştirebildiğimiz estetik tedavilerimizdir.

Hareketli Protez

Hareketli protezler diş destekli veya implant destekli olabilir. İmplant destekli hareketli protezleri, total dişsizlik durumlarında hareketli protezin tutuculuğun arttırmak amacıyla implanttan destek alarak gerçekleştiririz. Hareketli bölümlü protezleri ise ağız içerisindeki dişlerden destek alarak yaparız. Kroşe sistemiyle veya hassas bağlantılı olarak (estetiktirler) hazırlayabiliriz.